Правила догляду за виробами

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ТРИКОТАЖЕМ

Пілінг

Утворення пілінгу (катишек) на трикотажі неминуче. Відбувається це через механічне тертя ворсистої структури трикотажного полотна в процесі носіння. Найпростіше боротися з пілінгом – пам’ятати про шкоду тертя від ременів, жорстких внутрішніх елементів верхнього одягу та іншого механічного впливу. Якщо катишки все-таки з’явилися – їх можна видалити за допомогою одноразової бритви або спеціальної машинки.

Пошкодження

Ніколи не обрізайте затяжки. За допомогою гачка для в’язання або тупою голкою витягніть нитку на виворітну сторону і при необхідності закріпіть кількома стібками нитки. Для усунення більш складних пошкоджень (спуск петлі, дірочки і т.п.) краще звернутися до фахівців.

Зберігання

Антимоль – необхідний елемент для зберігання трикотажу з вовни. Виперіть трикотаж перед тим, як прибрати його на зберігання.

Прання

Перед пранням виверне річ навиворіт.
Використовуйте засоби для прання виробів з вовни.

Поради з прання вказані на етикетці по догляду. При машинному пранні вибирайте делікатний режим, або режим ручне прання. Рекомендована температура прання – 30 ° C, віджимання не більше 800 оборотів. Сушити можна на мотузці.

Для виробів з 100% вовни або 100% бавовни рекомендується тільки ручне прання при температурі 30 ° C.
Добре викрутити вручну, струснути, розправити і вивісити сушити.
Гладьте виріб з вивороту обдаючи парою і не розтягуючи.

ТОНКОЩІ ДОГЛЯДУ ЗА ДЕЛІКАТНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

Одяг з преміальних матеріалів, таких як кашемір, меринос, шовк, ангора – вимагає підвищеної уваги від своїх власників. Нижче для вас представлені загальні рекомендації по догляду за делікатними речами, дотримання яких дозволить довше зберегти їх первинний зовнішній вигляд.

Хімчистка

Рекомендується вивчити вшивний ярлик по догляду за виробом. Можливо, вашому пристрою рекомендована тільки хімчистка.

Прання

Ручне прання при температурі води не вище 30 ° С дозволить уникнути усадки трикотажних виробів. Рекомендується використовувати тільки спеціальні рідкі миючі засоби для кашеміру і шерсті. Допускаються також шампуні прозорого кольору. Перед пранням слід ретельно розчинити миючий засіб у воді і вивернути річ навиворіт. Без замочування, м’якими рухами стискаючи і розтискаючи прополоскати виріб у воді.

Сушка

Після полоскання, не викручуючи, рекомендується злегка віджати виріб і покласти на  тканину, що добре вбирає вологу, наприклад, рушник. Далі річ разом з тканиною необхідно дуже делікатно скрутити в рулон, щоб позбутися надлишку води і розкласти виріб на рівній поверхні в розправленому вигляді, залишити до повного висихання. Не рекомендується підвішувати вироби, а також сушити поблизу опалювальних приладів або під сонячними променями.

Прасування

Вивернути виріб навиворіт, використовувати делікатний режим і трохи пара. Допускається прасування через тонку тканину, що пропускає пар .

Зберігання

Рекомендується зберігати вироби в темному сухому місці в складеному вигляді. Підвішувати одяг на плечики – не рекомендується, так як вони можуть деформуватися і витягнуться в плечах. Обов’язково варто розмістити в місці зберігання засоби від молі, наприклад, лаванду або брусочок з червоного кедра, який, до речі, має приємний лісовим запахом.

ТОНКОЩІ ДОГЛЯДУ ЗА ЛЬНЯНИМИ ВИРОБАМИ

Білі і натуральні (не пофарбованi) лляні тканини можна прати при 90 градусах, а після прання можна ще й кип’ятити. Кольорові ж вироби перуть при температурі не вище 40 градусів. Стирають лляні вироби в щадному режимі пральним засобом, призначеному для даного типу тканин, без додавання відбілюючих і хлорвмісних препаратів. Агресивні препарати, такі як хлор, сприяють швидкому руйнуванню лляних волокон.

Так як лляна матерія легко мнеться, сушити такі тканини краще на відкритому повітрі в розправленому вигляді – тоді вироби не будуть мати зморшок, до того ж будуть пахнути свіжістю. Щоб льон менше м’явся, знімати його треба швидко, відразу розправляти і складати.

Прасувати вироби з льону краще ще злегка вологими або використовувати вологу марлю для кращого розгладження.

Зворотній зв’язок

У Вас все ще є питання?