Правила догляду за виробами
Загальні рекомендації по догляду за трикотажем

Прання
Перед пранням виверне річ навиворіт.
Поради з прання вказані на етикетці по догляду. Терти трикотажні полотна ні в якому разі не можна!
Не використовуйте миючі засоби, що містять відбілювачі. Краще користуватися спеціальними засобами для прання трикотажних виробів. Сучасні безфосфатні порошки, шампуні та кондиціонери для прання вовни і шовку дбайливо поводяться з волокнами, огортаючи їх тонким захисним шаром. Речі від цього стають більш пухнастими, менше мнуться і краще прасуються.
Періть трикотаж окремо від інших речей, щоб ворсинки вовни не перекочували на інший одяг.
Щоб уникнути звалювання і втрати еластичності трикотажу, вода для замочування і прання повинна бути однієї температури (30 ° C чи кімнатна). Полотна схильні давати усадку під час перепаду температур. Час замочування має бути коротким (до 30 хвилин). Не замочуйте трикотаж, в якому присутня пряжа декількох кольорів.
При машинному пранні вибирайте делікатний режим чи ручне прання. Рекомендована температура прання – 30 ° C, віджим – не більше 800 оборотів.
Щоб ваші речі зберегли початкові вигляд і форму не викручуйте трикотаж, а акуратно відіжміть руками. Залишок вологи видалить, замотавши трикотажну річ в махровий рушник.
Сушіння
Не розвішувайте трикотажні речі, а сушить виріб, розстеливши на плоскій горизонтальній поверхні далеко від джерела тепла і сонячних променів, надавши йому потрібну форму. Таким чином, речі не будуть витягуватися.
Прасування
Прасуйте виріб тільки з вивороту теплою праскою, обдаючи парою і не розтягуючи. Практично вся наша продукція (крім 100% бавовни) прасується при температурі 110°С, що відповідає одній-двом поділкам на температурних режимах більшості прасок.
Зберігання
Виперіть трикотаж перед тим, як прибрати його на зберігання.
Рекомендується зберігати вироби в темному сухому місці в складеному вигляді не дуже щільними стопками. Підвішувати одяг на плечики – не рекомендується, так як вони можуть деформуватися і витягнуться в плечах. Обов’язково варто розмістити в місці зберігання засоби від молі, наприклад, лаванду або брусочок з червоного кедра, який, до речі, має приємний лісовим запахом.
Пілінг
Утворення пілінгу (катишок) на трикотажі неминуче. Відбувається це через механічне тертя ворсистої структури трикотажного полотна в процесі носіння. Найпростіше боротися з пілінгом – пам’ятати про шкоду тертя від ременів, жорстких внутрішніх елементів верхнього одягу та іншого механічного впливу. Видалити пілінг чи катишки можна за допомогою одноразової бритви або спеціальної машинки для пілінгу. Будь-який трикотаж не любить тертя, тому намагайтесь уникати частого зіткнення речей із сумками та іншими аксесуарами.
Пошкодження
Ніколи не обрізайте затяжки. За допомогою гачка для в’язання або тупою голкою витягніть нитку на виворітну сторону і при необхідності закріпіть кількома стібками нитки. Для усунення більш складних пошкоджень (спуск петлі, дірочки і т.п.) краще звернутися до фахівців.
ТОНКОЩІ ДОГЛЯДУ ЗА ЛЛЯНИМИ ВИРОБАМИ
Білі і натуральні (не пофарбованi) лляні тканини можна прати при 90 градусах, а після прання можна ще й кип’ятити. Кольорові ж вироби перуть при температурі не вище 40 градусів. Стирають лляні вироби в щадному режимі пральним засобом, призначеному для даного типу тканин, без додавання відбілюючих і хлорвмісних препаратів. Агресивні препарати, такі як хлор, сприяють швидкому руйнуванню лляних волокон.
Так як лляна матерія легко мнеться, сушити такі тканини краще на відкритому повітрі в розправленому вигляді – тоді вироби не будуть мати зморшок, до того ж будуть пахнути свіжістю. Щоб льон менше м’явся, знімати його треба швидко, відразу розправляти і складати.
Прасувати вироби з льону краще ще злегка вологими або використовувати вологу марлю для кращого розгладження.

ТОНКОЩІ ДОГЛЯДУ ЗА ДЕЛІКАТНИМИ ВОЛОКНАМИ
Одяг з преміальних матеріалів, таких як кашемір, меринос, шовк, ангора – вимагає підвищеної уваги від своїх власників. Нижче для вас представлені загальні рекомендації по догляду за делікатними речами, дотримання яких дозволить довше зберегти їх первинний зовнішній вигляд.




Прання
Ручне прання при температурі води не вище 40 ° С дозволить уникнути усадки трикотажних виробів. Рекомендується використовувати тільки спеціальні рідкі миючі засоби та шампуні для кашеміру і шерсті прозорого кольору. Перед пранням слід ретельно розчинити миючий засіб у воді і вивернути річ навиворіт. Без замочування, м’якими рухами стискаючи і розтискаючи прополоскати Виріб у воді.
Хімчистка
Рекомендовано вивчити вшивний ярлик по догляду за виробом. Можливо, вашому виробу рекомендована тільки хімчистка.
Сушіння
Після полоскання, не викручуючи, рекомендовано злегка віджати виріб і покласти на тканину, що добре вбирає вологу, наприклад, рушник. Далі річ разом з тканиною необхідно дуже делікатно скрутити в рулон, щоб позбутися надлишку води і розкласти виріб на рівній поверхні в розправленому вигляді та залишити до повного висихання.
Прасування
Вивернути виріб навиворіт, використовувати делікатний режим і трохи пара. Допускається прасування через тонку тканину, що пропускає пар. Допускається прасування через тонку тканину, що пропускає пар. Найкраще використовувати праску з функцією парогенератора, щоб платформа взагалі не торкалася трикотажу.
